Reel Tekstil Triko İmalatı

Reel Tekstil Triko İmalatı

17 Mayıs 2023

Triko İmalatı Nasıl olur ? Triko Üretim  Makineleri ; Reel Tekstil

Makinelerde Yapmakta Zorlandığınız Modeller Oluyor Mu?

Makineler Sizin İş Yükünüzü Hafifletiyor Mu?

Örme Atölyesi Olarak Sıkıntı Çektiğiniz Konular Nelerdir?

Kullandığınız İp Çeşitleri Nelerdir?

İp Çeşitlerinin Örgüye Nasıl Bir Etkisi Oluyor?

İnce Makine İle Kalın Makine Arasındaki Örgü Farkı Nedir?


Triko Toptan Kadın giyimde Triko İmalatı aşamasında 7 gg ve 14 gg full fashion makineler kullanıyoruz. Geniş makine parkurumuz sayesinde trikoların üretimini rahatlıkla yapabiliyoruz. Şu an kullandığımız iplikler rayon, Angola viskon elit, olympos gospar, polen, sakal iplik bu iplikleri kullanıyoruz. Rejenere ip kullanmıyoruz. Kullanılan iplerin hepsi kaliteli olup KAZEE farkı ile üretim yapılıyor!

Makinelerde Yapmakta Zorlandığınız Modeller Oluyor Mu?


Yapımında zorlandığımız örgüler oluyor, ama biz REEL TEKSTİL olarak atölyede çalışan kadromuz,ustalarımız,desencileri miz , vardiya şeflerimiz gayet yeterli bir seviyede olduğu için ve geniş makine parkurumuz sayesinde bu zorlukları rahat bir şekilde aşıp ,herhangi bir modelde zorlanmadan trikoların üretimini rahatlıkla yapabiliyoruz.

Makineler Sizin İş Yükünüzü Hafifletiyor Mu?


Makineler iş yükümüzü hafifletiyor. Makineler olmasa bizim yapabileceğimiz bir iş olmaz. Örme atölyesinde işlem makineler üzerinden ilerliyor.Makinelerimiz son teknoloji olduğu için sıkıntı yaşanmıyor.

Örme Atölyesi Olarak Sıkıntı Çektiğiniz Konular Nelerdir?


Şu an örme atölyesi olarak yeni yetişen gelen eleman olmadığı için elimizde olan elemanlardan sıkıntı çekiyorum. Kendini geliştirmemiş elemanlar şu an çok fazla eskiden daha fazla yeni eleman yetişiyordu. Genel olarak eleman sıkıntısı her sektörde var ama bizim örme atölyesi olarak yaşadığımız en büyük sorun yeni eleman yetişmemesi.


Kullandığınız İp Çeşitleri Nelerdir?


Trikoların üretiminde kullandığımız ipler : Angola viskon elit, corespun, rayon iplik,polen sakal iplik,mint iplik bunları kullanıyoruz şuan.

İp Çeşitlerinin Örgüye Nasıl Bir Etkisi Oluyor?

Kullandığımız ip çeşitleri kaliteli olduğu için örgülerimizi daha çok rahatlatabiliyoruz. Tuşelerimiz (kumaşın açlık veya tokluğu ile ilgili) gayet iyi durumda. İplikler de örgüyü rahatlatabiliyor.

İnce Makine İle Kalın Makine Arasındaki Örgü Farkı Nedir?


Firmamızda 7 gg ve 14 gg makineler kullanıyoruz. 7 gg makinelerde iğne yatağında 1 inch lik mesafede 7 iğne bulunmaktadır bu yüzden 7 gauge denilir ve kalın makine olarak bilinir.14 gg makinelerde de iğne yatağında 1 inch lik mesafeye 14 iğne gelmektedir bu yüzden 14 gauge denilir ve ince makine olarak bilinir. Makinenin numarası küçüldükçe makine kalınlaşır,makinenin numarası büyüdükçe de makine incelir. Firmamızda bulunan 7 gg ve 14 gg makinelerde farklı örgüler yapılmaktadır. Kalın makinede 7gg makinede yapılan örgülerin ilmekleri daha belirgin ve yüzeysel ve boyutlu çalışmalarda daha kabarık bir görüntü elde edebilir iken , 14 gg ince makinede ilmeklerin örgüdeki görüntüsü ilmekleri daha küçük olduğu için ilmekler fazla belli olmaz. 14 gg makinede yaptığımız örgüler daha zarif penye tarzı ince esnek örgüler oluşturabiliyoruz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.