WhatsApp İletişim

Manager E. Emrah TUNAZ

Whatsapp Destek

Konfeksiyon Nedir?

  Konfeksiyon terimi, Latince confection, conficere kelimesinden gelmekte ve bitirmek anlamında kullanılmaktadır. 

Standart ölçülere göre belli üretim tekniklerini kullanarak hazır giyim üreten tekstil fabrikalarının en önemli departmanı dır.

Konfeksiyon endüstrisi özellikle triko örmede yapılan ürünün dikiş makineleriyle isteğe uygun biçim ve şekillerde dikildiği dokumacılık üretiminin son aşamasının yapıldığı işletme türüdür.

Makineleşmenin en az olduğu, bu nedenle de en çok istihdam sağlayan tekstil dalıdır. Binbir emekle örülen trikonun veya kesilen kumaşın hem insan gücünün hemde makine gücünün birleşmesiyle gerçekleşir.


Triko Örme Nasıl Dikilir?

Triko hem makine gücü hemde insan gücüyle dikimi sağlanır 2 partner karşılıklı oturarak sıra takibiyle ince bir şekilde makine yatağına kazağın vb. triko örmede yapılabilecek her şeyi yerleştirir

ve makinenin kafası yavaş yavaş makine altındaki pedala basarak dönmeye başlar ve dikim yavaş yavaş devam eder, eğer yaka takımı yapılacaksa göz göz makine yatağına yatırılır ve dikimi sağlanır,

renge renk iplikler kullanmaktayız üretimi sağlanmış triko hangi cins iplik veya renk ise dikimi ona göre şekil alır.

Bu süreçlerde en önemli iş dalı Triko örmede üretilen desencilerin çizdiği ayarlardır ürünün dikimi nasıl olacaksa desenleri çizen ekip arkadaşlarımız onlara göre göz ayarı vb.

detayları triko parçalarında belirtir.Penye Bluz Nasıl Dikilir?

Kumaşlarımız esnektir. Yapısı hafiftir, dökümlü ve kullanımı çok rahattır.

Kumaşlarımızın, yıkandıktan sonra çekme yapma olasılığı çok düşüktür

Merserize iplik kullanmaktayız 

Üst iplik (iğne) ve alt iplik (masura) olmak üzere iki iplikle oluşan dikiştir.

İğne gözünde taşınan iplik, masuranın taşıdığı alt iplikle ilmek yaparak dikişi oluşturur. Üst iplikle alt iplik birbirleri ile kumaşın orta noktasında halka oluşturur.

Ters ve düzünde aynı görüntüye sahiptir.
Reel Tekstil Konfeksiyon Makinelerimiz

KMF Remayöz 2 Adet

BROTHER N SERİSİ Overlok 3 Adet

JUKI Singer 4 AdetBünyemizde bulunan makinelerde genelde üretim numune lerimizi oluşturmaktayız en sağlıklı biçimde kalıplarına ve talimatlarına uygun dikimi sağlandıktan

sonra dışarıda bizlerle birlikte çalışan atölyelere uzman kadromuz dan ekip arkadaşlarımız giderek tarif edip dikimine başlatır.

Bizlere Bağlı Çalışan 20 ye aşkın konfeksiyon atölyemiz bulunmakta olup 300 adet ekip arkadaşları çalıştırmaktayız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.