Reel Tekstil; Nakış İşlemeleri

Reel Tekstil; Nakış İşlemeleri

17 Mayıs 2023

Reel Tekstil; Nakış İşlemeleri | Nakış Aşaması Nelerdir ?

Tasarımcıdan gelen tasarım nakış tasarımcısı (desinatörü) tarafından Accurate çizim programında makinenin çalışma sistemine göre programlanır. Nakışın oluşumunda kullanılacak köpüğün geleceği yerleri belirlemek için accurate çizim programında köpüğün geleceği yerler işaretlenir ve .dst formatında usb yardımı ile makineye okutulur. Köpük konmasındaki amaç,nakışın giysinin üzerinde daha yumuşak ve kabarık durması içindir. Makineye okutulan desen ipler ile bağlandıktan sonra kumaşa işlenmeye başlar. İlk önce Kasnağın üzerine sırasıyla ; tela, kumaş, köpük konulur. Daha sonra iğneden geçen ipliğin ve altta bulunan kasnağın hareketleri ile nakış deseni oluşmaya başlar. Oluşan nakışları her yerde ürün grubunda görebilirsiniz tek bir kategori ile sınırlı değildir !

Nakış işlemeli Penye , Nakış işlemeli Triko, Nakış işlemeli Pantolon , Nakış işlemeli Eşofman takımı,Nakış işlemeli Yelek... gibi bir çok kategoride işlenmiş nakış görebilirsiniz !


Nakışta 4 Çeşit kullanılan ip vardır. Bunlar sırası ile;

1- Maderia İp (40 numara ip)

2- Polyester İp dayanıksız en ucuz iptir.

3- Tela

4- Eritmeli tela

Aplike Nakış Nedir?


Aplike nakış uygulanacak olan kumaşın sıkı dokunmuş olması gerekir. Sıkı ayarda yapılmış trikolar,penyeler,gömlekler,çantalar,... ve daha birçok üründe görülmesi mümkündür.

Aplike nakış da isim yazılarak nakış işlenir. örneğin Reel Tekstil yazısını nakış ile yazabilmeye aplike nakış denir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.